آموزش کامل نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) وایرلس به ویندوز 10 ، 8 ، 7

در این مقاله قصد داریم سوالات شما را در ارتباط با اتصال پرینتر های وایرلس یا همان چاپگر های بی سیم را پاسخ بدهیم، سوالاتی از قبیل: نحوه اتصال چاپگر بی سیم به ویندوز۷ چگونه است؟ اتصال پرینتر وایرلس به ویندوز ۱۰ چگونه است؟ آیا امکان اتصال پرینتر وایرلس به ویندوز وجود دارد؟ نحوه اتصال چاپگر به لپ تاپ؟ آموزش اتصال پرینتر های وای فای به ویندوز به چه شکل است؟ پرینتر از طریق وای فای رایانه به چه شکل راه اندازی می شود؟ طریقه نصب چاپگر های وایفای به ویندوز به چه شکل است؟

بدون شک، اکثر کاربرانی استفاده کننده از سیستم های رایانه ای به احتمال زیاد یک چاپگر(پرینتر) هم دارند . چاپگر(پرینتر) ها هم مانند دیگر قطعات الکترونیکی رفته رفته بسیار مدرن تر شده اند و نسبت به چاپگر(پرینتر) های قدیمی بسیار سبکتر و کم ایراد تر شده اند . امروزه چاپگر(پرینتر) ها بر روی خود از فناوری وای فای  وای فای نیز استفاده می کنند .

داشتن این فناوری باعث شده که چاپگر(پرینتر) ها بیسیم  بصورت فوق العاده ای نسبت به چاپگر(پرینتر) های کابلی کاربردی تر شوند . به صورتی که دیگر محدودیتی برای اتصال به پرینتر وجود ندارد و هر تعداد رایانه که نیاز به پرینتر داشته باشند می توانند به صورت بیسیم  به چاپگر(پرینتر) مورد نظر وصل شوند و از ان استفاده کنند .

به عنوان نمونه فرض کنید که یک شرکت دارید و در شرکت خود چندین رایانه دارید و همه این رایانه ها هم کارهایی را انجام می دهند که هر کدام از انها نیاز به استفاده از چاپگر(پرینتر) دارند.

خب در چنین شرایطی یا باید هزینه کرد و سیستم شبکه راه اندازی کرد و یک پرینتر را برای همه رایانه ها به اشتراک گذاشت یا می توان از یک چاپگر(پرینتر) وایرلس استفاده کرد و تمام رایانه هایی که در محدوده ان پرینتر هستند را به صورت بیسیم  به ان پرینتر متصل کرد و از ان استفاده نمود .

پس بسته به شرایط و محیط کاری می توان با استفاده از پرینتر های وایرلس بخش بزرگی از هزینه ها برای خرید پرینتر های اضافی و یا شبکه کردن سیستم ها  برای  وصل شدن به پرینتر شرکت را کم کرد

چاپگر(پرینتر)های بیسیم از شبکه وای فای خود برای چاپ از طریق لپ تاپ یا رایانه متصل به شبکه استفاده می کنند. با چاپگر(پرینتر) بیسیم  نیاز به اتصال کابل به لپ تاپ یا رایانه نیست و فایل ها را می توانید از هر موقعیت در خانه یا دفتر خود به چاپگر(پرینتر) ارسال کنید.

وقتی از وای فای خود دور هستید چاپگر(پرینتر) بیسیم  شما ممکن است قابلیت چاپ فایل های ایمیل شده به چاپگر(پرینتر) را داشته باشد و شما با ارسال فایل خود به آدرس ایمیل پرینتر فایل خود را به چاپگر(پرینتر) ارسال کنید و آن را چاپ کنید .

کاربران گرامی توجه داشته باشید که برخی از پرینتر ها در تنظیمات خود بخشی را دارند که می توانید در آن بخش یک ایمیل برای چاپگر(پرینتر) خود ثبت کنید و از این ایمیل می توان برای چاپ فایل ها از هر مکانی که هستید استفاده کنید به صورتی که می توانید فایل های خود را به آدرسی که برای چاپگر(پرینتر)تان ست کرده اید بفرستید و اگر به اینترنت متصل باشد به صورت خودکار فایل های ارسالی را چاپ خواهد کرد.

نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) بیسیم  به مودم وای فای:

چاپگر(پرینتر)های بیسیم  به وسیله ارتباط با شبکه شما کار می کنند. اگر از چاپگر(پرینتر) در خانه استفاده می کنید،میتوانید با اتصال به مودم بیسیم  شما کار کند. اگر شما در یک محل کار  هستید با متصل شدن به شبکه شرکت شما این امکان فراهم می شود.

اتصال پرینتر بیسیم  به شبکه وای فای شما بسته به سازنده متفاوت است. پس قبل از شروع ، دستورالعمل چاپگر(پرینتر) را بخوانید و دستورالعمل سازنده را دنبال کنید تا چاپگر(پرینتر) را به یک شبکه وای فای وصل کنید.

نکته مهم :بعضی از تولید کنندگان چاپگر(پرینتر) یک نرم افزار را ارائه می دهند که روند اتصال پرینتر را به شبکه وای فای را بسیار آساده می کند.

دسترسی به مودم را روی چاپگر(پرینتر) به صورت زیر تنظیم کنید .

این مراحل کلی اتصال یک چاپگر(پرینتر) بیسیم  به مودم وای فای می باشد.

 1. در گام اول نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) بیسیم به مودم وای فای شما  و لپ تاپ را روشن کنید.
 2. گام دوم نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) بیسیم به مودم وای فای شما روشن کردن چاپگر(پرینتر) می باشد .
 3. در گام سوم نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) بیسیم به مودم وای فای شما در  کنترل پنل چاپگر(پرینتر)، به تنظیمات و بعد تنظیمات بیسیم  بروید.

نکته:اگر از چاپگر(پرینتر) اپسون استفاده می کنید، به Setup > Wireless LAN Settings بروید. اگر یک چاپگر(پرینتر) HP دارید، به Network بروید.

۴٫در گام  چهارم  نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) بیسیم  به مودم وای فای شما نام مودم خود را از لیست انتخاب کنید.

۵٫در گام  پنجم نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) بیسیم  به مودم وای فای شما رمز عبور امنیتی وای فای را وارد کنید یا از طریق دکمه WPS که در پشت مودم تعبیه شده به مودم متصل شوید.

۶٫در گام  آخر نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) بیسیم  به مودم وای فای شما چراغ وای فای چاپگر(پرینتر) در هنگام اتصال چاپگر(پرینتر) به مودم روشن می شود.

نکته: اگر مشکل اتصال چاپگر(پرینتر) به مودم وای فای را داشتید مراحل زیر را انجام دهید.

 • چاپگر(پرینتر) را به لپ تاپ با کابل  USB وصل کنید. اگر لپ تاپ با کابل چاپ می کند، چاپگر(پرینتر) مشکلی ندارد و باید شبکه خود را برسی کنید.
 • برای دریافت سیگنال وای فای بهتر، چاپگر(پرینتر) را به مودم نزدیکتر کنید. چیزی ممکن است دسترسی چاپگر(پرینتر) به مودم را مسدود کند.
 • پاک کردن همه چاپ های در انتظار یا موجود در صف چاپگر(پرینتر) ، ممکن است یک سند وجود داشته باشد که امکان چاپگر(پرینتر) برای اتصال به وای فای را مسدود کند.
 • چاپگر(پرینتر) را یکبار خاموش و روشن کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل پرینتر به روز است.

پس از اینکه چاپگر(پرینتر) به شبکه وای فای متصل شد، چاپگر(پرینتر) را بیسیم  به لپ تاپ خود متصل می کنیم.

 1. در گام اول نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) وایرلس به ویندوز ۱۰ چگونه است؟ پرینتر را روشن کنید.
 2. جستجوی ویندوز را باز کنید و “Printer” را تایپ کنید.

نحوه اتصال لپ تاپ به پرینتر وایفای

 

 1. گزینه Printers & Scannersرا انتخاب کنید.
 2. در پنجره تنظیمات گزینه Add a printer or scannerرا انتخاب کنید.

آموزش تصویری اتصال چاپگر بیسیم به ویندوز

 1. چاپگر(پرینتر) خود را انتخاب کنید.

آموزش کامل اتصال پرینتر به ویندوز

 1. در گام بعد گزینه Add device را انتخاب کنید.

روش اتصال پرینتر به ویندوز

 1. در گام بعد صبر کنید تا ویندوز درایورهای لازم را نصب کند و چاپگر(پرینتر) را به لپ تاپ اضافه کند.
 2. در گام بعد ویندوز ممکن است نیاز به نصب نرم افزار اضافی داشته باشد اگر نیاز بود  Get app را انتخاب کنید تا نرم افزار را از مایکروسافت دانلود و نصب کنید.

راه حل ساده اتصال پرینتر به pc

 1. در گام بعد هنگامی که نصب کامل شد، لپ تاپ بدون اتصال با کابل به پرینتر میتوانید چاپ کند و نیازی به اتصال کابل USB نیست.
 2. در گام بعداگر ویندوز چاپگر(پرینتر) را شناسایی نکرد، به Printers & Scannersبروید.

نکته:اگر ویندوز قادر به پیدا کردن چاپگر(پرینتر) نیست، مطمئن شوید که لپ تاپ و چاپگر(پرینتر) به مودم و شبکه یکسان متصل هستند.

 1. در گام بعد گزینه  Add a printer or scanner را انتخاب کنید.
 2. در گام بعد گزینه The printer that I want isn’t listed را انتخاب کنید.

روش اتصال انوع ویندوز ها و پرینتر های بیسیم

 

 1. در گام بعد نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) وایرلس به ویندوز ۱۰ گزینه Add a Bluetooth, wireless or network discoverable printer راانتخاب کنید.
 2. در گام بعد چاپگر(پرینتر) بیسیم را انتخاب کنید.
 3. در گام آخر زمانی که نصب به پایان رسید از تنظیمات خارج شوید.

در گام  بعد نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) وایرلس به ویندوز  ۸ ، ۷ چگونه است؟

 1. در گام اول نحوه اتصال چاپگر(پرینتر) وایرلس به ویندوز ۸ ، ۷ چگونه است؟ به Startبروید و Devices and Printers را انتخاب کنید.
 2. در گام بعد گزینه Add a printer را انتخاب کنید.
 3. در گام بعد در Add Printer wizard گزینه Add a network, wireless or Bluetooth printer را انتخاب کنید.
 4. در گام بعد در لیست چاپگر(پرینتر)های موجود، چاپگر(پرینتر) خود را انتخاب کنید
 5. در گام بعد دکمه Next را کلیک کنید.
 6. در گام بعد ویندوز ممکن است نیاز به نصب درایور چاپگر(پرینتر) داشته باشد. اگر چنین است، Install driver را برای ادامه انتخاب کنید.
 7. در گام بعد مراحل نصب را کامل کنید.
 8. در گام آخر بعد از اتمام، Finish را انتخاب کنید

 نحوه چاپ با یک چاپگر(پرینتر) بیسیم  از طریق وای فای چگونه است؟

نکته: چاپ از طریق لپ تاپ شما با یک چاپگر(پرینتر) بیسیم  همانند چاپ با چاپگر(پرینتر) USB می باشد.

 1. در گام اول نحوه چاپ با یک چاپگر(پرینتر) بیسیم از طریق وای فای چگونه است؟ اطمینان حاصل کنید که پرینتر روشن است و به وای فای وصل شده است و کاغذ در سینی چاپگر(پرینتر) موجود باشد.
 2. در گام بعد برنامه یا مرورگر وب را که می خواهید چاپ کنید باز کنید.
 3. در گام بعد نماد پرینتر را انتخاب کنید.
 4. در گام بعد چاپگر(پرینتر) بیسیم را انتخاب کنید.
 5. در گام بعد تنظیمات چاپ را در صورت نیاز تغییر دهید.
 6. در گام بعد گزینه Print را انتخاب کنید.

روش وصل کردن پرینتر بی سیم به لپ تاپ