مقالات علمی و پژوهشی

7 مهارت فنی که هر دانش آموز شاغل به آن نیاز دارد

دانشجوی شاغل

7 مهارت فنی که هر دانش آموز شاغل به آن نیاز دارد

هر روز فن آوری هایی ابداع می شوند که راه حل هایی برای مشکلاتی که در زندگی روزمره با آن ها روبرو هستیم ارائه می دهند. این فناوری‌ها زندگی را آسان‌تر می‌کنند و به ما امکان می‌دهند تا فعالیت‌ها را سریع‌تر و بهتر انجام دهیم. اگر لحظه ای به آن توجه کنید، متوجه خواهید شد که فناوری با سرعت هشدار دهنده ای در حال پیشرفت است.

اگر می خواهید در آینده مکانی را برای خود تضمین کنید، باید از هم اکنون با مهارت های اساسی فناوری آشنا شوید. به عنوان یک دانشجو، اگر برای مدرک تحصیل می کنید و همچنین کار می کنید، مهارت های فنی خاصی وجود دارد که باید بدانید. این مهارت های فنی عملکرد شما را در مدرسه، محل کار و به طور کلی در زندگی افزایش می دهد. در این مقاله، 7 مهارت فنی را که به عنوان یک دانشجوی شاغل باید بدانید، یاد خواهید گرفت.

1- تحقیق وب

همه چیزهایی که باید بدانید در کلاس آموزش داده نمی شود و همه راه حل های مشکلات کاری توسط رئیس شما ارائه نمی شود. گاهی اوقات لازم است خودتان کمی تحقیق کنید. دانستن نحوه پیمایش در اینترنت – چه، چگونه و کجا جستجو کنید – به شما امکان می دهد به منابعی دسترسی داشته باشید که به شما کمک می کند در زندگی کاری و مدرسه ای خود موفق شوید. انبوهی از اطلاعات آنلاین در دسترس شماست و بهترین چیز این است که این اطلاعات رایگان هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بدانید چگونه آنها را جستجو کنید.

 

 2- مایکروسافت آفیس:

Microsoft Office Suite مجموعه ای از نرم افزارها است که به شما امکان می دهد اسنادی را برای ارائه یا اهداف دیگر ایجاد، ویرایش و آماده کنید. بسیاری از شرکت‌ها هنوز از مایکروسافت آفیس استفاده می‌کنند، اگرچه دیگران از نرم‌افزارهایی مانند Google Docs، Google Sheet و غیره استفاده می‌کنند، زیرا به شما امکان می‌دهند پیشرفت کار خود را به صورت آنلاین ذخیره کنید. با این حال، یادگیری نحوه استفاده ماهرانه از مایکروسافت آفیس به شما کمک می کند کمتر به کاغذ وابسته باشید، یک سند ایجاد کنید و آن را مطابق سلیقه خود طراحی کنید.

 

3-  رسانه های اجتماعی

از 7.9 میلیارد نفر در جهان، یک مطالعه در سال 2020 نشان داد که بیش از 3.6 میلیون نفر در رسانه های اجتماعی فعال هستند. این بدان معناست که اگر شبکه های اجتماعی یک کشور بود، پرجمعیت ترین کشور جهان می شد. این برای شما به عنوان یک دانشجوی شاغل چه معنایی دارد؟ این بدان معنی است که شما می توانید با افرادی که علاقه مشابه شما را دارند از هر نقطه از جهان ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی مشتری پیدا کنید یا دوست پیدا کنید.

 

 4- امنیت

امنیت سایبری در حال تبدیل شدن به یک تهدید در جامعه و در کل جهان است. اطلاعات شخصی افراد فقط با کلیک بر روی یک تبلیغ در اینترنت یا با باز کردن پیوند در یک ایمیل به خطر افتاده است. به عنوان یک دانشجوی شاغل، باید بدانید که چگونه از آنتی ویروس و VPN برای ایمنی خود و سیستمتان استفاده کنید. گزینه‌های زیادی برای این نرم‌افزار وجود دارد، بنابراین باید نظرات خوب VPN‌ها و آنتی‌ویروس‌های مختلف را بخوانید تا بهترین را برای خود انتخاب کنید.

5-  آداب معاشرت آنلاین

تفاوت زیادی بین اینترنت و زندگی واقعی وجود دارد. این یک دنیای کاملاً جدید است، بنابراین شما باید بدانید که چگونه خودتان رفتار کنید. یاد بگیرید چگونه با مردم ارتباط برقرار کنید. ارزش ارائه دهید و تا حد زیادی پذیرفته خواهید شد. بسیاری از موارد خودکشی را می توان به ظلم رسانه های اجتماعی ردیابی کرد، بنابراین در حالی که در رسانه های اجتماعی هستید به آنچه می گویید توجه کنید.

 

 6- عیب یابی

در مقطعی از زندگی خود با مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری مواجه خواهید شد. گاهی اوقات، این مشکل می تواند چیزی باشد که به راحتی قابل اصلاح است. شما باید یاد بگیرید که چگونه مشکلات را عیب یابی کنید تا مجبور نباشید هر بار منتظر یک تکنسین باشید.

 

7- پشتیبان گیری از داده ها

چه اتفاقی می‌افتد وقتی هر یک از ابزارهای خود را از دست می‌دهید یا آسیب می‌بینید، مثلاً تلفن یا رایانه؟ شما می توانید آن ابزارک را جایگزین کنید، اما چه اتفاقی برای داده های موجود در آن می افتد؟ یادگیری نحوه پشتیبان گیری از اطلاعات به شما این امکان را می دهد که فایل های مهم را در مکانی امن نگهداری کنید.

 

اگر دانشجوی شاغل هستید، این مهارت های فنی ضروری است. شما در حال چشیدن طعم هر دو دنیا هستید، بنابراین باید یاد بگیرید که چگونه از پس آن برآیید و زندگی را برای خود آسان کنید. همچنین می‌توانید بیاموزید که چگونه دوره‌های آنلاینی را بیابید که می‌توانید برای بهبود رزومه خود شرکت کنید و واجد شرایط ترفیع شوید یا دانش خود را در مورد دوره تحصیلی خود بهبود بخشید و نمره بهتری برای خود کسب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 12 =